O mnie

Eko życie nie musi byc skomplikowane – spróbuj razem ze mną 

Troszczenie się o przyrodę nie wymaga wielkich rewolucji. To kwestia zmiany sposobu myślenia, przepracowania codziennych nawyków i odpowiedzialnego podejścia do kupowania. Podpowiem Ci, od czego zacząć życie w duchu zero i less waste. Pokażę, jak ograniczyć ilość produkowanych śmieci i jak robić zakupy z głową. Z mojego bloga dowiesz się też, jak nie marnować jedzenia, oszczędzać wodę i prąd, a także jak wykorzystać niepotrzebne przedmioty.

Opowiem Ci o moich sposobach na gotowanie, pielęgnację, aranżację wnętrz, spędzanie wolnego czasu i prowadzenie domu, które nie szkodzą środowisku. Pomogę Ci zacząć robić coś dla siebie i naszej planety. Opiszę proste sposoby na eko życie – takie, które nie zniechęcą Cię do dbania o przyrodę. Do ekologii nie warto podchodzić z lękiem i przymusem. Postaram się udowodnić, że większość zmian nie wiąże się z wysiłkiem ani przykrymi wyrzeczeniami.

karrinatura

Na moim blogu nie tylko piszę, jak zacząć i wytrwać w życiu w duchu less waste, troszcząc się o środowisko i najbliższych. Przedstawiam też badania i fakty o ekologii. Opowiadam o ochronie przyrody bez ściemy i naciągania. Liczby, statystyki, raporty – to właśnie one najlepiej przekonują do przemyślenia swojego dotychczasowego podejścia do eko życia. Wszelkie porady, patenty i podpowiedzi wynikają z mojego doświadczenia.

Nie spróbuję Cię przekonać do czegoś, czego sama nie przetestowałam. Nie polecę Ci produktów less waste, które uważam za kiepskie albo naturalnych środków czystości, które przynoszą więcej szkody niż pożytku. Przedstawiam tylko te patenty, które sprawdziły się u mnie. Dzięki temu masz do czynienia wyłącznie z wypróbowanymi sposobami na to, jak żyć ekologicznie. Oznacza to, że wprowadzenie ich w czyn jest możliwe. Ja już to zrobiłam. Teraz pora na Ciebie!

 

Nazywam się Karolina, znajomi nazywają mnie Karri, stąd też pomysł na nazwę tego bloga. Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej. 

Masz pytań, napisz!

[email protected]